Organizarea Colegiului

Birou executiv

Președinte:prof. dr. Cătălina Poiană Vicepreședinte:prof. dr. Bogdan Ovidiu Popescu Vicepreședinte:conf. dr. Lucian Negreanu Vicepreședinte:conf. dr. Horia Bumbea Secretar:Dr. Adriana Mihalaș

Consiliu Municipal

Componența Consiliului Municipal al Colegiului Medicilor din București în perioada 2015 - 2019:

Membri titulari:

  1. Adrian Streinu - Cercel
  2. Cătălina Poiană
  3. Mircea Cinteză
  4. Șerban Ion Bubenek - Turconi
  5. Cătălin Andu Copăescu
  6. Horia Bumbea
  7. George Cristian Curcă
  8. Irinel Popescu
  9. Mircea Ovidiu Denis Lupușoru
  10. Horațiu Moldovan
  11. Letiția Veronica Coriu
  12. Bogdan Ovidiu Popescu
  13. Adriana Mihalaș
  14. Traean Burcoș
  15. Dana Mihaela Jianu
  16. Lucian Negreanu
  17. Liana Pleș
  18. Anca Roxana Lupu
  19. Andrei Gheorghe Dan
  20. Adina Mariana Ghemigian
  21. Valeria Herdea
  22. Ștefan Costescu
  23. Radu Bogdan Mateescu

Membri supleanți:

  1. Adrian Gheorghe Barbilian
  2. Carmen Barbă
  3. Elena Bucur
  4. Lucian Florin Dorobanțu
  5. Cătălina Panaitescu
  6. Aurora Melania Bulbuc
  7. Mihai Leonard Grecescu
  8. Eugenia Nica

Reprezentanți în Consiliul Național al CMR:

  1. dr. Rodica Narcisa Tănăsescu
  2. prof. dr. Emanoil Ceaușu
  3. prof. dr. Mircea Cinteză

Adunare generală

Reprezentanți CMMB în Adunarea Generală Națională a CMR în perioada (2015 - 2019):

Reprezentanți titulari:

  1. Adrian Streinu - Cercel
  2. Ioan Lascăr
  3. Emanoil Ceaușu
  4. Cătălina Poiană
  5. Mircea Cinteză
  6. Maria Dorobanțu
  7. Cătălin Andu Copăescu
  8. Mihai Mircea Diculescu
  9. Șerban Ion Bubenek - Turconi
  10. Miron Alexandru Bogdan
  11. Horia Bumbea
  12. Alexandru Ciocâlteu
  13. Horațiu Moldovan
  14. George Cristian Curcă
  15. Rodica Narcisa Tănăsescu
  16. Letiția Veronica Coriu
  17. Bogdan Ovidiu Popescu
  18. Constantin Virgiliu Arion
  19. Adina Mariana Ghemigian
  20. Mircea Ovidiu Denis Lupușoru
  21. Lucian Negreanu
  22. Raluca Ioana Teleanu
  23. Traean Burcoș
  24. Adriana Mihalaș
  25. Anca Roxana Lupu
  26. Radu Bogdan Mateescu
  27. Ștefan Costescu
  28. Valeria Herdea
  29. Mihai Leonard Grecescu
  30. Cătălin Gabriel Smarandache
  31. Adrian Gheorghe Barbilian
  32. Elena Bucur
  33. Cătălina Panaitescu
  34. Dana Rodica Tomescu
  35. Lucian Florin Dorobanțu
  36. George Ilie
  37. Constantin Cristian Zamfir
  38. Gheorghe Nicolae Ulpian Alexandrescu
  39. Elena Liliana Neștianu
  40. Marian Sorin Paveliu
  41. Carmen Barbă
  42. Aurora Melania Bulbuc
  43. Gabriela Droc
  44. Toni Feodor
  45. Eugenia Nica
  46. Marina Evelyn Cristescu
  47. Dragoș Alexandru Trandafir
  48. Cristiana Bărboi
  49. Sarah Adriana Nica
  50. Oana Clătici
  51. Gabriela Radulian
  52. Mihaela Catrinel Iliescu
  53. Marian Stamate
  54. Radu Constantin Miclăuș
  55. Andrei Mircea Carantino
  56. Ionel Alexandru Checheriță

Reprezentanți supleanți:

  1. Cătălin Ion Chiriac - Babei
  2. Carmen Raluca Ghionaru
  3. Cătălin Adrian Buhociu
  4. Dumitru Ferechide
  5. Dana Galieta Mincă
  6. Rita Anghel
  7. Silvia Condu
  8. Carmen Giuglea

Comisia de cenzori

Membri:

  1. Raluca Daniela Vasilescu
  2. Rodica Bianca Mihai
  3. Dan Dumitrescu